chicanos افغانستان حساب کاربری توئیت حساب کاربری

chicanos: افغانستان حساب کاربری توئیت حساب کاربری حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران سخنگوی طالبان

گت بلاگز وب‌گردی همه چیز در مورد پول توجیبی کودکان

پول تو جیبی بچه‌ها، از مواردی است که اغلب در خانواده مشکل‌آفرین می‌شود.ریشه مهم این پرسشها نگرش اشتباه ما نسبت به آن هست.

همه چیز در مورد پول توجیبی کودکان

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان،  به همین خاطر، از آن به عنوان وسیله ای جهت فشار آوردن بر کودک و واداشتن او به اطاعت استفاده می کنیم. آنچه که باید به آن توجه کرد این است که «پول تو جیبی» یک وسیله آموزشی و تربیتی است که نشانه و غایتی مشخص دارد: ما می خواهیم از طریق «حق انتخاب» و «مسئولیت»، به فرزند خود یاد بدهیم که چگونه از پولش استفاده کند و او را در اندوختن تجربه در این راه یاری کنیم.

عبارات مهم : فرزند
به همین جهت نظارت و تجسس بیش از اندازه بر «پول تو جیبی» و طریقه خرج کردن آن و نیز استفاده از آن به عنوان وسیله ای جهت تنظیم پاداش و تنبیه کودک، نشانه مهم این وسیله تربیتی را خنثی می کند.

یکی از نکات مهم در تربیت اقتصادی فرزندان، درست خرج کردن و فراگیری آینده نگری اقتصادی فرزندان هست. عده زیادی از کودکان و نوجوانان از میزان پولی که به عنوان پول تو جیبی از والدین خود دریافت می کنند، ناراضی هستند و معتقدند این مبلغ فقط جهت مخارجشان کافی هست.

در مقابل، والدین نیز معتقدند که میزان پول دریافتی فرزندانشان زیاد هست. البته مبلغ و میزان پول تو جیبی فرزند ها ارتباط مستقیم با آشنایی والدین از نیازهای فرزندانشان و آشنایی مناسب فرزندان از وضع مالی والدینشان دارد.

اینکه پول تو جیبی چه قدر باشد، خیلی مهم نیست؛ مهم این است که فرزند ها استفاده درست را بلد باشند. مطالعات نشان داده که پول هفتگی یا ماهیانه بستگی به سن اطفال دارد.

کودکانی که سن کمتری دارند ظرفیت و توانایی نگهداری پول خود را تا آخر ماه نداشته و تمام پول را یکجا خرج می کنند. بنابراین بهتر است کودکان 7 تا 9 ساله به طور هفتگی و کودکان بالای 10 سال به طور ماهیانه پول تو جیبی ارزش را دریافت کنند.

همچنین روان شناسان معتقدند پرداخت پول تو جیبی باید از قاعده منظم و خاصی برخوردار باشد که می توان در وقت های مختلفی چون روزانه، هفتگی و یا ماهیانه باشد تا کودک یا نوجوان بتواند براساس آن نظم، جهت پول ثابتی که به او پرداخته می شود، برنامه ریزی کند.
همه چیز در مورد پول توجیبی کودکان

اطلاعات موجود نشان می دهد خانواده های با درآمد میانگین به مستمری هفتگی یا ماهانه کودکان خود اهمیت بیشتری می دهند.

عامل دیگر، جنسیت فرزندان هست. گاهی خانواده ها به دلایل فرهنگی نیازهای فرزندان دختر را نادیده می گیرند و به فرزندان پسر پول بیشتری می دهند. تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که پسرها زیاد از دخترها پول دریافت می کنند.

به طور کلی پول دریافتی فرزند ها نباید آنقدر زیاد باشد که ارزش خود را از دست بدهد و نه آن قدر کم که کودک یا نوجوان جهت برطرف خواسته های خود به اعمال نادرست دست بزنند.

آنان پی بردند که آموزش والدین راجع به پول به فرزندان، با توانایی آتی کودکان در استفاده سودمند از منابع مالی در اوایل بزرگسالی (سال های اولیه دبیرستان) ارتباط مثبتی دارد. رفتارهای پولی این نوجوانان در آینده، آشکارا با تجربه ای مرتبط بود که از والدین خود در تشویق به کسب درآمد، و گفت وگو راجع به پرسشها مالی خانواده و یا هزینه ها به دست می آورند.

در مجموع، رابطه بین تجربه های دوران کودکی در نحوه استفاده از پول و توانایی بعدی آنان در مدیریت پول، بر اهمیت برنامه ریزی والدین به عنوان تجربه هایی بسیار ارزشمند جهت کودکان می افزاید. آشنا کردن نوجوانان دبیرستانی با تجربه کسب درآمد و در کل با پرسشها مالی خانواده، اهمیت بسیاری دارد.

رفتارهای پولی این نوجوانان در آینده، آشکارا با تجربه ای مرتبط بود که از والدین خود در تشویق به کسب درآمد، و گفت وگو راجع به پرسشها مالی خانواده و یا هزینه ها به دست می آورند.

مؤلفین معتقدند والدین با دو مسئله سخت روبرو هستند: نخست چگونه اوضاع مالی خانواده را اداره کنند و فرزندان را در امور مربوط به آن شرکت بدهند و به آنان آگاهی دهند تا منطقی و عادلانه بیندیشند ؛ دوم، چگونه تضمین کنند که کودکان نگرش و مهارت های مهم در امور پولی را کسب می کنند که جهت تبدیل شدن به انسانی مولد و مسئول به آن نیازمندند.

آنان معتقدند همه کودکان نیازمند درک واقعیت های اقتصادی هستند.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فرزند | والدین | والدین | کودکان | خانواده | فرزندان | استفاده | خانواده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog