chicanos افغانستان حساب کاربری توئیت حساب کاربری

chicanos: افغانستان حساب کاربری توئیت حساب کاربری حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران سخنگوی طالبان

گت بلاگز وب‌گردی خطرات نقاشی روی صورت کودکان که راجع به آن نمی‌دانید

تمام رنگ‌هایی که جهت نقاشی صورت کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد حاوی مقادیر قابل توجهی سرب و فلزاتی چون نیکل، کبالت یا کروم تسن که مواد حساسیت‌زای پوستی آش

خطرات نقاشی روی صورت کودکان که راجع به آن نمی‌دانید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در سال های اخیر استفاده از رنگ های مخصوص صورت میان کودکان بسیار رواج پیدا کرده و معمولا در زیاد جشنواره ها و مراسمی که برگزار می شود یا شهربازی ها و دیگر مراکز تفریحی مشابه هر لحظه یک نفر با مقداری رنگ و لوازم مرتبط آماده طراحی صورت دلبند شما با نقش های گوناگون هست.

عبارات مهم : نقاشی

معمولا در طراحی هایی که روی صورت کودکان انجام می گیرد، تصاویری از شخصیت های کارتونی یا مجموعه ای از رنگ های شاد ثبت می شود تا کودکان از این طریق شوق و ذوق پیدا کنند و ساعتی را در کنار عزیزانشان سرگرم و غرق بازی شوند.

معمولا از رنگ هایی که جهت طراحی نقاشی روی صورت کودکان استفاده می شود، به عنوان رنگ های بی خطر نام برده می شود، ولی آیا واقعا این رنگ ها بی خطر هستند؟ جهت پاسخ به این پرسش با ما همراه باشید.

اصولا تمام رنگ ها حاوی موادی است که می تواند جهت سلامتی افراد بویژه کودکان مضر باشد. در مطالعاتی که محققان انجام داده اند، مشخص شده است تمام رنگ های صورت حاوی فلزات سنگین و مواد سمی است که استفاده از آنها در بسیاری از کشورهای اروپا، کانادا و ژاپن ممنوع اعلام شده است و این رنگ ها تائیدیه شرکت غذا و داروی آمریکا را دریافت نکرده هست. تمام رنگ هایی که جهت نقاشی صورت کودکان مورد استفاده قرار می گیرد حاوی مقادیر قابل توجهی سرب و فلزاتی چون نیکل، کبالت یا کروم تسن که مواد حساسیت زای پوستی آشنا می شود، هست.

کودکان و مواد شیمیایی

یکی از خطرناک ترین مواد شیمیایی موجود در این رنگ ها سرب هست. سرب هر میزانی که در ماده ای وجود داشته باشد، می تواند خطرناک باشد. مقادیر کم سرب در بدن باقی می ماند و در درازمدت پرسشها یادگیری، رفتاری و اختلالات شناختی ایجاد می کند و در نتیجه تشکیل و تجمع سرب در بدن، مسمومیت با سرب را به همراه دارد. این مسمومیت حتی می تواند با یک بار استفاده از رنگ های حاوی مقادیر زیادی سرب رخ دهد. به طور قطع، مواد شیمیایی در بدن کودکان نسبت به افراد بالغ آثار مخرب بیشتری به جا می گذارد. کودکان توده بدنی کمتر و پوست حساس تر و نیز سوخت و ساز سریع تری دارند و این به آن معناست که مواد سمی و خطرناک را سریع تر از افراد بالغ جذب می کنند. بنابراین هنگام خرید بسته های رنگی، به هشدارهای نوشته شده است روی آنها توجه کنید. معمولا بسته هایی که حاوی مواد خطرناک باشد با علامتی چون «در صورت بلع خطرناک است» یا «ممکن است حساسیت پوستی ایجاد کند» مشخص می شود.

به خاطر داشته باشید، رنگ هایی که غیرسمی تلقی می شود کاملا سالم و بی خطر نیست و هنگامی که در نزدیکی لب ها کشیده می شود، کودک ممکن است با زبان زدن به آنها، رنگ را بخورد. بلعیدن آن ممکن است باعث بروز ناراحتی های معده، رنگی شدن زبان یا ایجاد طعم بد دهان بعد از مصرف رنگ شود. این رنگ ها گاهی آلوده به باکتری هایی است که ایجاد بیماری می کند. در استفاده از رنگ های صورت جهت فرزندانتان این نکات را به خاطر بسپارید:

• غیرسمی بودن به معنای بی خطر بودن رنگ ها جهت پوست دلبندتان نیست. حتی رنگ های آکریلیک، آبرنگ یا مداد هم جهت پوست مضر هست. بسیاری از افراد به مواد شیمیایی تائید نشده از سوی شرکت غذا و دارو حساسیت دارند و مواد رنگی به کار رفته در این رنگ ها مانند نیکل باعث ایجاد جوش های حساسیتی روی پوست می شود. رنگ های آبرنگ به آسانی از روی پوست شسته نمی شود و گاهی تا چند روز آثار آن روی پوست باقی می ماند.

رنگ های براق را گزینش نکنید. رنگ های براق متالیک جهت رنگ آمیزی صورت مناسب نیست. تنها رنگ های براقی که جهت این منظور مناسب هست، از جنس پلی استر هست.

مراقب اسفنج و قلم موی رنگ آمیزی صورت باشید. الکل پاک کننده مناسبی جهت پاک کردن اسفنج و قلم موی رنگ آمیزی صورت کودکان نیست. وجود هرگونه الکل باقی مانده روی اسفنج یا قلم موی رنگ صورت می تواند باعث درد یا ایجاد حساسیت پوست صورت به خاص نقاط حساس مانند نواحی اطراف چشم شود.

نکات بهداشتی را رعایت کنید. مراقب باشید که اگر فرزندتان مبتلا به نوعی بیماری واگیردار است یا روی پوست صورت زخم یا جراحت های باز دارد، از رنگ آمیزی آن خودداری کنید. حتی در صورت وجود آکنه نیز نباید از این قبیل رنگ ها استفاده کرد لیکن پاک کردن رنگ، ایجاد حساسیت می کند.

دست ها را بشویید. اگر خودتان صورت فرزندتان را رنگ می کنید، قبل و بعد از هر بار رنگ کردن دست هایتان را بشویید. این کار سلامت کودک را به همراه خواهد داشت.

هرگاه می خواهید صورت کودکی را رنگ کنید، دقت کنید که موهای او شپش نداشته باشد. لیکن در زیاد مواقع، برخورد قلم مو با موها باعث انتقال شپش به موی سایر کودکان می شود بنابراین بهتر است موقع انجام این کار، موهای کودک کاملا از پشت بسته شود.

برخی رنگ های صورت کودکان حاوی مقادیر بالایی دی اکسید تیتانیوم است که از طریق پوست یا مجاری گوارشی جذب نمی شود بلکه استنشاق گرده های آن مضر است.
منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نقاشی | حساسیت | حساسیت | کودکان | استفاده | شیمیایی | نقاشی روی صورت کودکان | مواد شیمیایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog